Przedpokój

W ciasnych przedpokojach i korytarzach, gdzie nie można zastosować drzwi otwieranych tradycyjnie, dobrze się sprawdzą drzwi przesuwne. Szafy zamykane w ten sposób pomieszczą nasze buty i kurtki. Dodatkowo uzyskujemy też przestrzeń pod sufitem zabudowaną przez pawlacze utrzymane w tym samym stylu.
 


System drzwi łamanych i łamano-przesuwnych odpowiedni będzie dla tych osób, które chcą mieć dobry dostęp do wnętrza szaf w niewielkich pomieszczeniach, a którym nie odpowiadają typowe drzwi przesuwne. System drzwi łamanych zapewnia swobodny dostęp do wszystkich stref szafy, jednocześnie pozwalając na dowolne zagospodarowanie wnętrza, z uwzględnieniem wysuwanych szuflad czy koszy.
 


Jeżeli dysponujemy przedpokojem o większej powierzchni, możemy w nim zamontować szafę o dowolnej wielkości i konfiguracji, podzieloną na część z okryciami wierzchnimi oraz część gospodarczą. Jeżeli miejsce na to pozwala, możemy dodać do kompletu komodę oraz zabudowę o charakterze kolumnowym.
 


Niewielkie wnęki możemy przekształcić w wąskie szafy zamykane drzwiami jednoskrzydłowymi uchylnymi. Uzyskane w ten sposób wnętrze doskonale sprawdzi się jako szafka na obuwie i sezonowe akcesoria.
 

Występujące w przedpokojach wnęki o nieregularnym kształcie można przekształcić w małe garderoby przy pomocy drzwi podwieszanych, które nie posiadają podłogowej prowadnicy lub poprzez drzwi przejściowe, które dobierzemy do wyglądu pozostałych elementów wystroju.

 

W przypadku schodów znajdujących się w przedpokoju, warto wykorzystać znajdującą się pod nimi wnękę do zamontowania szafy o drzwiach skośnych, pasującej do charakteru wnętrza.
 

 

 

 

  • Rodzaj materiału z jakiego wykonamy szafę powinien być dopasowany do wielkości i nasłonecznienia przedpokoju. W ciasnych i ciemnych pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się fronty ze srebrnymi lustrami, które dają naturalne odbicie oraz rozświetlają przedpokój. Dzięki ich zastosowaniu pozostałe ściany można wykorzystać w inny sposób, na przykład wieszając na nich obrazy.
  • W wąskich pomieszczeniach równie dobrym rozwiązaniem będzie użycie frontów ze szkła z grafiką lub lacobelu. Podobnie jak lustra, rozjaśniają one i powiększają optycznie przestrzeń, dając jednocześnie wrażenie głębi i stanowiąc istotny element dekoracyjny przedpokoju.
  • W bardziej tradycyjnych wnętrzach sprawdzą się fronty rattanowe, bambusowe lub z płyty w jasnych barwach. Krótki przedpokój wydłuży natomiast poziomy pas zastosowany na całej długości szafy, będący jednocześnie jej ciekawą dekoracją.
  • Zarówno większe, jak i mniejsze przedpokoje można zabudować szafami w systemie kolumnowym, dzięki czemu uzyskujemy strefę ogólnodostępną na okrycia wierzchnie dla nas i gości oraz na strefę z pozostałą częścią naszej odzieży.

Wirtualny salon

Zapraszamy do spaceru po wirtualnym salonie Komandor w towarzystwie naszego doradcy, który pomoże zapoznać się z ofertą firmy i odnaleźć najbliższy salon.

Dekoratornia

Zobacz odcinki programu telewizyjnego "Dekoratornia", w których do aranżacji i stylizacji wnętrz wykorzystano produkty marki Komandor.

Znajdź najbliższy salon

województwo
Znajdź swoją miejscowość na liście, a następnie kliknij "OK"
województwo
Znajdź swoje województwo na liście, a następnie kliknij "OK"
województwo
Jesteśmy obecni w 38 krajach na całym świecie. Zobacz, gdzie można nas znaleźć.