Garderoby

W zależności od potrzeb właścicieli i wielkości pomieszczenia garderoby mogą mieć kształt kwadratu, prostokąta, litery „L” lub „U”. Przy projektowaniu garderoby bardzo często stosuje się odrębne moduły meblowe: dla Niej i dla Niego (bliźniacze zestawienia, szuflad, drążków i półek). Oddzielenie strefy męskiej od damskiej pozwala na łatwiejsze zachowanie porządku i ułatwia korzystanie z szafy w tym samym czasie przez dwie osoby.

 

Garderoba może być wykonana w systemie rurowym lub kolumnowym, ale także tworzyć różnorodny układ półek, szuflad, drążków, koszy itd.
 Przestronna garderoba to także miejsce, gdzie można przechowywać sprzęt domowy jak np.: żelazko, odkurzacz, deskę do prasowania oraz ubrania sportowe, parasole, czy pojemniki na brudną bieliznę. Dobrze pomyśleć nieco wcześniej o wygospodarowaniu odpowiedniego modułu dla tych przedmiotów.

 

 

 

 

Najlepiej, aby garderoba znajdowała się w pobliżu sypialni. Możemy oddzielić te dwa pomieszczenia ścianką gipsową-kartonową lub drzwiami przesuwanymi. Garderoba może także stanowić integralną część tego pomieszczenia, do której wejście będzie dodatkową ozdobą. To, jak będzie wyglądała garderoba w głównej mierze zależy od gustu i poczucia estetyki klienta oraz tego, na jakie kolory, materiały i faktury się zdecyduje.

 

Zastosowanie drzwi przesuwnych jest niezwykle praktyczne z uwagi na fakt, że nie zabierają one dodatkowej przestrzeni przy otwieraniu, gdyż wsuwają się do wnętrza garderoby. Drzwi mogą być wypełnione rattanem, lustrem, płytą lub lacobelem.  Dla osób ceniących sobie bliski kontakt z naturą świetnym rozwiązaniem będą drzwi z płyt bambusowych i rattanowych. Natomiast drzwi z szyby mlecznej lub przeźroczystego poliwęglanu nadadzą wnętrzu lekkości i tajemniczości zwłaszcza, gdy w nocy zapalimy światło.


Bardzo istotne jest zachowanie odpowiednich odstępów między regałami i szafami w garderobie. Wystarczy jeśli będzie to 70 cm, które zapewnią pełną swobodę poruszania się. Dla osób, które nie chcą  czuć się ograniczone i przytłoczone regałami i półkami, najlepszym rozwiązaniem będzie garderoba zbudowana w oparciu o system kolumnowy lub rurowy. Rurki w kolorze anody naturalnej wspaniale kontrastują z płytą i podkreślając jej walory estetyczne. W garderobach Komandor kontenery z szufladami można dowolnie przesuwać z miejsca na miejsce, co pozwala aranżować wnętrza w dowolny sposób.


Niklowane drążki z wieszakami pozwalają na oddzielenie marynarek i kostiumów od koszuli oraz garsonek. Z łatwością można zaplanować miejsce na ubrania wierzchnie oraz pozostałe, które należy zawiesić.

 

  • Odległości 105 cm pomiędzy jednym i drugim drążkiem pozwala na zawieszenie krótkich ubrań na dwóch wysokościach.
  • Drążek na długie ubrania takie, jak płaszcze, czy sukienki, powinien zostać zamocowany na wysokości co najmniej 180 cm, aby ubrania nie opierały się o dno garderoby.
  • Wysokie pomieszczenia wymagają zastosowania pantografów, czyli drążków z uchwytem pozwalających na opuszczenie ubrań na odpowiednią wysokość, a co za tym idzie, ułatwiają do nich dostępu. Pantograf może okazać się pomocny dla niewysokich i niepełnosprawnym osób, gdyż korzystanie z wyższych kondygnacji garderoby jest dla nich utrudnieniem.

Wieszaki na spodnie, spódnice itd. zapobiegają zagnieceniom i dzięki temu, nie ma konieczności ich każdorazowego prasowania. Także wieszaki wysuwane spod półki są bardzo wygodne i praktyczne, gdyż nie trzeba „nurkować” między półkami, aby znaleźć potrzebną rzecz.

 

Półki są ważnym elementem każdej garderoby. Każda z nich może mieć swoje przeznaczenie: na  swetry, dresy, bluzy oraz pudełka z drobiazgami. Większe rzeczy jak: pościel, ręczniki, koce warto przechowywać na dłuższych i głębszych półkach.


Półki zamontowane najbliżej sufitu, to doskonałe miejsce na walizki, plecaki, kołdry i śpiwory.

 

Drobiazgi, które trudno utrzymać w porządku (bielizna, skarpetki, rajstopy) najlepiej przechowywać w szufladach wykonanych z płyt laminowanych lub będących plastikową skrzynką z drewnianym frontem. Zazwyczaj szuflady mają głębokość 12 cm i szerokość 50 cm, ale produkowane są także w innych rozmiarach. Szuflady mogą być wyposażone w dodatkowe wkłady dzielące przestrzeń na mniejsze moduły o konkretnym przeznaczeniu.

 

W garderobach oprócz szuflad praktycznym i wygodnym rozwiązaniem są inne elementy wysuwne, jak np. druciane kosze, czy ażurowe półki. Ich zawartości można przejrzeć bez konieczności wysuwania na zewnątrz, a dodatkowo zapewniają doskonałą wentylację w garderobie.


Garderoba to także miejsce, w którym możemy przechowywać obuwie, to noszone codzienne i sezonowo. Półki wykonane z laminowanej płyty umożliwiają swobodny dostęp do butów i  gwarantują odpowiednią cyrkulację powietrza.

Wirtualny salon

Zapraszamy do spaceru po wirtualnym salonie Komandor w towarzystwie naszego doradcy, który pomoże zapoznać się z ofertą firmy i odnaleźć najbliższy salon.

Dekoratornia

Zobacz odcinki programu telewizyjnego "Dekoratornia", w których do aranżacji i stylizacji wnętrz wykorzystano produkty marki Komandor.

Znajdź najbliższy salon

województwo
Znajdź swoją miejscowość na liście, a następnie kliknij "OK"
województwo
Znajdź swoje województwo na liście, a następnie kliknij "OK"
województwo
Jesteśmy obecni w 38 krajach na całym świecie. Zobacz, gdzie można nas znaleźć.